Blog - #önismeret
Sokan sokfélék vagyunk, más-más okkal döntünk úgy, hogy a munkaerőpiacon nem munkavállalóként, hanem vállalkozóként, vagy akár mindkét szerepben egyszerre akarunk érvényesülni. Van jópár szempont, amelyeket érdemes mérlegelni a végleges döntés előtt.
A mai világban, amikor nagy a verseny és a határidők szorosak, az élet és a munka közötti egyensúly megtartása rendkívül fontos a jólétünk szempontjából. Ha karrieredre és magánéletedre is figyelsz, akkor ez gyakran nagyon kihívást jelenthet. Ezért az önfejlesztés és jólétünk gyakorlatai, például az éberség, kommunikációs készségek és karrierfejlesztés, még fontosabbak, mint valaha. Talán gondolkodtál már az állatasszisztált coaching előnyein, és azon, hogy ezt hogyan lehet beilleszteni a személyes fejlődésedbe. Ebben a blogbejegyzésben megvizsgáljuk az állatasszisztált coaching előnyeit, konkrétan azt, hogyan erősítheti a karrieredben az önbizalmadat és hogyan segíthet hatékonyabb szakemberré válni.
Elértünk a harmadik részhez, ami nem más, mint a karrier. Hogyan hat rád vezetőként, alkalmazottként vagy éppen vállalkozóként a hirtelen jött változássorozat?
Ez a cikk kicsit más, mint az előzőek, mivel akár több emberrel is szükséges foglalkoznod, és az ő jólétükkel-hogylétükkel egyaránt, különösen igaz ez, ha vezető vagy. Családban szintén érdemes ezt végiggondolnod, arról most külön nem írtam, ennek a sorozatnak az első részét ajánlom olvasásra.
Milyen hatással lesznek a folyamatos változások az anyagi helyzetedre? Hogyan kezeld a pénzügyeid? Összeszedtem azokat a területeket, amelyek most különösen fontosak lehetnek, és elsődleges, hogy ezekkel foglalkozz. Második rész: a pénzügyek.
Telnek-múlnak a napok, a hetek, rengeteg információ áramlik. A hírek változásokat hoznak, és bármennyire is a jóban reménykedünk, sokunkban keltenek félelmet. Mit tehetsz most, mire figyelj? Hogyan tudod lecsillapítani a fel-feltörő érzelmi hullámokat?
Összeszedtem azokat a területeket, amelyek most különösen fontosak lehetnek, és elsődleges, hogy ezekkel foglalkozz. Ennek első része: az érzelmek.
Azt hiszem az empátián alapuló együttműködő kommunikáció magas foka a csendtartás. Vagy akár hívhatjuk aktív hallgatásnak is. A lényeg számomra ugyanaz.
Komolyan nem, úgyhogy ha valami frappáns eszetekbe jut, írjátok meg bátran. Lesz ebben a blogbejegyzésben sok minden, bodyshaming, önbecsülés, ítélkezés, elfogadás, tanácsadói kiakadás és önvallomás, ami azt érzem, már nem nekem gyógyító írás, hanem inspirációnak szánom, hogy hölgyek, legyetek bátran önmagatok és küldjétek el melegebb éghajlatra azokat, akik hajszálnyit is úgy érzik, minősíthetnek titeket.
Új szót tanultam ma, a fiam szerint boomer vagyok és le vagyok maradva, pedig nem is... Mármint boomer nem vagyok... :-D Ez a kifejezés a #girlboss. Nyilván rögtön a netes kereső barátunkhoz fordultam, hogy megtudjam, mit jelent, mi van a hátterében, a címben foglalt témáról pedig úgyis régóta akartam írni, gondoltam miért ne húzzunk párhuzamot.
Gyakori kérdés a bérigény, fizetési sáv, így nagyon röviden és tömören összegyűjtöttem, amit erről tudni érdemes.
Amellett, hogy társadalomfilozófiai fogalom, egyre többen érzik a bőrükön, és ezen a pandémiás helyzet sem segít sajnos. Alapvetően az ember szociális lény, úgyhogy érdemes ennek pár gondolatot szentelni, néhány tippet is megosztok, mit lehet tenni ellene.