Blog - #tervezés
A hatékony munkahelyi szervezés a termelékenységet és a dolgozói elégedettséget is növeli. Természetesen a vállakozói sikerélményt és a profitot is.
Sokan sokfélék vagyunk, más-más okkal döntünk úgy, hogy a munkaerőpiacon nem munkavállalóként, hanem vállalkozóként, vagy akár mindkét szerepben egyszerre akarunk érvényesülni. Van jópár szempont, amelyeket érdemes mérlegelni a végleges döntés előtt.
Szoktunk arról beszélni, hogy a változás ijesztő. Valamit másképp csinálni, mint ahogy megszoktuk. Talán egy filmben hallottam egy mondatot, ami szerintem sokatmondó: "Ha nem lenne változás, pillangók sem lennének".
Egyre többen osztják meg, mennyire változik minden és egyúttal kerülnek olyan helyzetbe, ami számukra is homályos, és talán nem kilátástalan, de mindenképp hatással van a mindennapjainkra, döntéseinkre, s ezáltal az életünkre.
Milyen hatással lesznek a folyamatos változások az anyagi helyzetedre? Hogyan kezeld a pénzügyeid? Összeszedtem azokat a területeket, amelyek most különösen fontosak lehetnek, és elsődleges, hogy ezekkel foglalkozz. Második rész: a pénzügyek.
Érdemes nyomon követni nemcsak HR-eseknek, cégvezetőknek, hanem a munkavállalóknak is, mert értékes konklúziókat lehet levonni belőle.
Az alábbi cikk az Újratervezés Magazinban jelent meg, ami az Örömterápia weboldalról ingyenesen letölthető.
Az egész éves hajtás végén mindig jól jön egy kis pihenés, ünneplés. 2020 ebből a szempontból is rendhagyó lett, hiszen elmaradtak az évzáró, karácsonyi jellegű céges rendezvények. Ennek ellenére fontos vezetői feladat az elismerés és a pozitív összefoglalása az évnek.