Blog - #konfliktuskezelés

A mai világban, amikor nagy a verseny és a határidők szorosak, az élet és a munka közötti egyensúly megtartása rendkívül fontos a jólétünk szempontjából. Ha karrieredre és magánéletedre is figyelsz, akkor ez gyakran nagyon kihívást jelenthet. Ezért az önfejlesztés és jólétünk gyakorlatai, például az éberség, kommunikációs készségek és karrierfejlesztés, még fontosabbak, mint valaha. Talán gondolkodtál már az állatasszisztált coaching előnyein, és azon, hogy ezt hogyan lehet beilleszteni a személyes fejlődésedbe. Ebben a blogbejegyzésben megvizsgáljuk az állatasszisztált coaching előnyeit, konkrétan azt, hogyan erősítheti a karrieredben az önbizalmadat és hogyan segíthet hatékonyabb szakemberré válni.
Sokan tudjátok, hogy kedvelem a személyiségtipológiát, sosem tagadtam, hogy az önismeret fontos alappillére, de nem úgy, hogy címkézünk, hanem önreflexíven átgondoljuk magunkra nézve és felismerjük, hogy mások másmilyenek és ezzel elméletileg növekszik az empátiánk, ha tudjuk a világot más szemmel is nézni.
Amikor önismerettel foglalkozunk, érdemes azt is megvizsgálni, hogy milyen a konfliktuskezelő stílusunk. Erre az interneten is találni teszteket, én a legjobban a Klein-féle verziót szeretem. Érdemes magunknak feltenni a kérdést mindig az ilyen típusú tesztek után, hogy mennyire értünk egyet a kiértékelés után az eredménnyel, illetve szeretnénk-e ezen a tulajdonságunkon változtatni.
Egy magánéleti vagy munkahelyi konfliktus rendkívül stresszes lehet, főként, ha nem oldjuk meg, hosszú távra kihatnak lelkivilágunkra, egészségünkre és mindennapjainkra. Ezért fontos, hogy megfelelően megbeszéljük a másik féllel a nézeteltéréssel kapcsolatos érzéseinket, gondolatainkat, meghallgassuk az övéit is, közösen megpróbáljuk megtalálni a probléma gyökerét, végül mindkét fél számára kielégítő megoldást kitalálni.
Továbbiak megjelenítése folyamatban...