Blog

Sokszor beszélünk itt az oldalon az édesanyák munkába visszatéréséről, interjú, önéletrajz, GYED, GYES... Keveset esik szó az érzelmi háttérről. Most erről eszeretnék írni, kicsit személyesebb hangnemben, engedjétek meg most a kevésbé tudományos értekezést.
Mindig parázs vita alakul ki különböző fórumokon, hogy hogyan nézzen ki a tökéletes önéletrajz és mi legyen benne és mi ne.
Ihász Anita két csodás kislány anyukája és egy nagyszerű férj felesége. Kiskunhalason él a családjával és innen irányítják a közös vállalkozásukat a férjével. Fogadjátok szeretettel a vele készült riportot.
Az egész úgy kezdődött, hogy 14 évvel ezelőtt megvettem Deákné B. Katalin “Anya taníts engem” c. könyvét. Persze azt is mondhatnám, hogy ott kezdődött, amikor általános iskolás koromban tanító néni szerettem volna lenni. Emlékszem, amikor vándortáborban néhányan betegek lettünk és busszal mentünk Erika nénivel Aggtelekre. Egy idős néni beszélgetésbe elegyedett velünk, és mesélt az unokája főiskolai eredményeiről is. Mikor leszálltunk, Erika néni csak annyit mondott, hogy nekem ennél biztosan jobb eredményeim lesznek. Nagyon jól esett a belém vetett hite.
Sokat gondolkoztam azon, hogy erről írjak-e, de azt gondolom, hogy fontos erről beszélni.
Rengeteg szó esik arról, hogy egy nagycsoportos ovisnak mi mindent kell tudnia, minden készségekkel és kompetenciákkal kell rendelkeznie az első osztály megkezdése előtt. Emellett viszont nagyon kevés szó esik arról a holisztikus szemléletről, ami talán a siker kulcsa lehet, ez pedig a család életmódjának megfelelő kialakítása a sulis mindennapokhoz igazodva.
Ezt majd az idő fogja megmondani. Varázsgömbje senkinek sincs, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy én tudom a biztos választ. Azonban felkészülni mindenképpen érdemes és tájékozódni, hiszen a tavaszi és az őszi időszak mindig kiemelt szerepet kap és az eddigi évek tapasztalatai alapján élénkül a toborzás. Emellett a tavaszi szezon nagy előnye általában, hogy ilyenkor még aktívan be lehet tölteni a nyitott pozíciókat, míg őszre sok vállalatnál költségcsökkentési okokból hiring freez kerül bevezetésre. Nézzük sorba, hogy mit lehet már most látni.
Az alábbiakban támpontot nyújtok, hogy mit csináljon az a vezető, vállalkozó vagy akár alkalmazott, aki elvesztette a fókuszt, már nincsen meg a motiváció, csak a mindennapi robot, nem találja az örömöt a tevékenységei során.
A múltkor a mentorcsapattal a hitelességről beszélgettünk. Lili felvetette, hogy mennyire fontos az is, hogy az ember a lehetőségeihez mérten többet adjon az ügyfél számára, mint amit elvár.
Kedves Olvasó!  Neked is a munkahelyi karrier ugrott be elsőre? Elhiszem. Nézzük most más szemüvegen át.
Továbbiak megjelenítése folyamatban...