Blog - #kismama
Egy kérdésnek a kapcsán jutott eszembe, hogy járjuk körbe ezt a témát.
Sokszor beszélünk itt az oldalon az édesanyák munkába visszatéréséről, interjú, önéletrajz, GYED, GYES... Keveset esik szó az érzelmi háttérről. Most erről eszeretnék írni, kicsit személyesebb hangnemben, engedjétek meg most a kevésbé tudományos értekezést.
Amikor egy nőből édesanya lesz, az egész élete megváltozik, amit kellő tudatossággal könnyebben lehet átvészelni. Egy teljesen új életmódot kell általában kialakítani, figyelve arra, hogy önazonos tudjon maradni.
Gyakran kérdezitek tőlem is, illetve különböző social media platformokon is, hogyan tüntessétek fel a gyermekvállalás kapcsán otthon töltött időt a CV-ben, illetve egyáltalán bele írjátok-e. Pont a minap is belefutottam ebbe a kérdésbe és a szokásos rövid kommenttemet írtam a poszt írójának kérdésére válaszolva, azonban most úgy éreztem, hogy ez megér egy hosszabb véleményt.
Fogadjátok szeretettel Matheidesz Dóra vendégposztját, aki a b. boom kismama divat alapító tulajdonosa.
Sok és sokféle munkahely van, megannyi elvárással. Kismamaként nem is mindig olyan egyszerű megfelelni ezeknek. Ebben a posztban az irodai outfittek összeállításában segítünk tippekkel, tanácsokkal, hasznos praktikákkal, hogy amikor a kismama ruhatáradat válogatod össze, akkor biztosan a megfelelő ruhákat szerezd be és a reggeli készülődés öröm legyen és ne szenvedés.
Egy korábbi, 2008-as tanulmányomból szúrok ide egy részletet, mert továbbra is nagyon aktuálisnak gondolom. Kismamák felnőttkori tanulását vizsgáltam, abból származik ez a fejezet.