Blog
Zitát egy coaching játék során ismertem meg. Hihetetlenül kedves, mellette precíz és maximalista, kétszáz százalékon pörgő superwomen. Csodálatra méltó, ahogy az életét kormányozza és mesés dolgokat alkot közben. Remélem ti is erőt tudtok meríteni az ő történetéből.
Diósi Evelin két csodálatos kislány édesanyja. A nagylánya születése után szűk egy évvel véletlenül lett vállalkozó. Hisz abban, hogy meg kell ragadnunk azokat a lehetőségeket, amiket ez élet elénk tesz, így nagyon hamar eldőlt, hogy mi is az ő útja, azóta azon dolgozik, hogy a hobbi vállalkozásából megélhetés lehessen.
Olyan ötleteket olvashatsz lejjebb, amelyek segítenek abban, hogyan kezeld jól az idődet, avagy miként legyél hatékonyabb, kevesebb energia befektetéssel
Ez az a terület, ahol a pontos tervezés és a rugalmasság, a folyamatos önreflexió kéz a kézben jár.
Konkrét, a gyakorlatban használható tippeket szeretnék adni, amelyek könnyebbé teszik a mindennapokat. A stressz szint csökkenni fog, ha bevezettek akár csak néhány ötletet, ezt garantálom.
Az előző bejegyzésben részletesen megnéztünk néhány tesztet, ami segíti önmagunk és a körülöttünk élő emberek jobb megértését.
Az énfogalom az egyén önmagára vonatkozó információinak mentális reprezentációja. Tehát minél több információm van önmagamról, annál jobban meg is tudom fogalmazni magam számára, hogy ki vagyok én valójában. Ez nemcsak a tulajdonságokat jelenti, hanem a társas szerepeket, nemi identitást is.
A workshopon foglalkozni fogunk önismerettel, időgazdálkodással, hatékonyság növeléssel. Mindezt nem száraz elméleti előadásként tálalva, hanem érdekes gyakorlatok, játékok, gyakorlati ötletek várhatóak, amelyek használata azonnali változást hozhat a résztvevők életébe.
Kezdjük azzal, hogy szerintem miért fontos az önismeret. Azért, mert magunkkal töltjük a legtöbb időt, mégis magunkkal, az “én”-ünkkel foglalkozunk tudatosan a legkevesebbet. Ha véletlenül egyedül is vagyunk és épp lenne időnk “tükörbe nézni”, akkor is inkább általában a telefonunkat nyomkodjuk. Dr. Buda Lászlótól és Vecsi H. Miklóstól is nemrég hallottam azt a gondolatot, hogy nem tudunk a csendünkkel lenni. Érdemes egy pillanatra megállni és ezen elgondolkodni, magunkba nézni.
Lezárjuk a 2018-as évet és elkezdjük megtervezni a 2019-es esztendőt közösen, mégis egyénileg. :-)
3 gyakorlattal
Egy korábbi, 2008-as tanulmányomból szúrok ide egy részletet, mert továbbra is nagyon aktuálisnak gondolom. Kismamák felnőttkori tanulását vizsgáltam, abból származik ez a fejezet.
Régóta tervezem, hogy írok hosszabban a fenti témával kapcsolatosan. Az elmúlt pár hétben ráadásul többször is megtalált a téma, így úgy gondoltam, hogy nekiülök, még ha több részletben is sikerül majd összefoglalnom a gondolataimat. Polgár Lili, kedves trénerem is kifejtette az ő szempontjából, illetve több facebook csoportban is direkt témaként lett feszegetve, miközben rájöttem, hogy bőven akad mondanivalóm a témával kapcsolatosan. Én kifejezetten nem szeretem a változást. Sokszor eszembe jut, mikor az egyik munkahelyemre történő felvételi folyamat során ki kellett tölteni egy tesztet. Egy szervezetfejlesztős/projektes pozíció kapcsán jött ki, hogy én mennyire nem szeretem a változást. Elég paradox, ugye?! :-) Természetesen rákérdeztek. Elmondtam, hogy változást koordinálni szeretek és tudom hogy jó, és ez visz előre, de én a saját magánéletemben jobban preferálom a rutinokat, stb. Ez már jópár éve volt, azóta sok minden változott... :-D